V našom meste prebehol prvý zber kuchynského odpadu

Od 1. júla naše mesto zaviedlo zber kuchynského odpadu z bytových domov.  Na stojiskách tak pribudli nové hnedé nádoby určené na uloženie kuchynského odpadu. Po vyhodnotení prvého zberu je potrebné pripomenúť základné pravidlá pri jeho zbere:

1. Nádoba - v každej domácnosti si vyhradíme nádobu, do ktorej budeme ukladať iba kuchynský odpad
  2. Bez obalov - do nádoby ukladáme iba odbalené zvyšky jedla, nemožno tam vhadzovať spolu s potravinami aj obaly ako sú fólie, kelímky ani plastové či sklenené fľaše
  3. Zvyšky jedla - do nádoby patrí pečivo, cestoviny, mäsové a mliečne výrobky bez obalov, zvyšky varených jedál a precedené zvyšky polievky a omáčky (bez tekutej zložky)
  4. Kompostér - do kompostérov vhadzujeme zvyšky surovej zeleniny a ovocia, vaječné škrupiny, zvädnuté kytice bez obalov, kávovú usadeninu, vrecúška čajov, rolky z toaletného papiera a kuchynské utierky
  5. Oleje - precedený použitý kuchynský olej a tuky vlievame do plastovej fľaše, ktorú uzatvoríme a vhodíme do kontajnera s nálepkou kuchynský olej
  6. Kosti a obaly z potravín - vkladáme do čierneho kontajnera na zmesový komunálny odpad

Zber odpadu bude prebiehať v zmysle kalendára vývozu každý utorok. Každý bude mať tak dostatok času na pretriedenie zvyškov jedla po víkende.

Tešíme sa, že spolu môžeme pomôcť k väčšej ochrane životného prostredia! Vopred ďakujeme všetkým občanom za spoluprácu!

Kuchynský odpad vhadzujeme BEZ  OBALOV - akýchkoľvek igelitových vreciek, tašiek, kartónov, sklených zaváracích pohárov a iných obalov!