Stiahnite si Krásno nad Kysucou do svojho mobilu!

Mesto Krásno nad Kysucou urobilo ďalší krok k otvorenosti a informovanosti občanov v meste spustením aplikácie Krásno nad Kysucou, ktorá je pre všetkých obyvateľov zdarma. Vďaka tejto aplikácií budete mať informácie o novinkách, aktivitách a podujatiach vždy po ruke.

„Mesto Krásno nad Kysucou sa neustále prispôsobujeme súčasným moderným trendom a snaží sa zavádzať Smart City riešenia, ktoré zjednodušujú chod mesta a znižujú náklady.  Mestská mobilná aplikácia Krásno nad Kysucou prezentuje atraktívnou formou dôležité  informácie pre občana a formou bleskových správ informuje o výpadkoch prúdu, vody či  plynu, organizovaných športových a kultúrnych akciách. Aplikácia združuje všetky doterajšie komunikačné prostriedky, ktoré mesto používalo v komunikácii s občanmi.  Občania tak na jednom mieste nájdu webovú stránku, sociálne siete, noviny či SMS  správy“,  hovorí primátor mesta Ing. Jozef Grapa.

Aplikácia je zdarma a je dostupná pre operačné systémy iOS a Android. Aplikáciu stačí  len vyhľadať v Google Play alebo Apple Store pod názvom Krásno nad Kysucou a pohodlne si ju stiahnuť do mobilného zariadenia. Inštalácia aplikácie je veľmi rýchla (aplikácia má iba 3 MB) a jednoduchá, nevyžaduje žiadne prihlasovanie alebo registráciu.

Aplikácia pre telefóny s OS Android: https://play.google.com
Aplikácia pre telefóny s OS iOS: https://apps.apple.com

Vďaka inštalácii vo vašom smartfóne získate prehľad o novinkách v meste a prípadných mimoriadnych situáciách formou notifikácie. V aplikácii nájdete všetky dôležité kontakty a stránkové hodiny na mestský úrad, ako aj iné inštitúcie v meste.  Jednoducho si môžete vyhľadať vlakové, alebo autobusové spoje, či prečítať noviny Krásňan online. V prípade, ak máte čokoľvek na predaj, inzerát môžete bezplatne zverejniť v susedskej burze, ktorá je súčasťou aplikácie.

Hlavné funkcie aplikácie:

 • jednoduché a intuitívne ovládanie aj pre deti a seniorov
 • zasielanie aktuálnych správ priamo na Vaše mobilné zariadenie formou notifikácie
 • identifikácia neprečítaných správ
 • kontakty a otváracie hodiny na samosprávu a iné subjekty v rámci mesta
 • adresy na web a sociálne siete mesta
 • susedský bazár s občianskou inzerciou
 • aktuálne ankety
 • zasielanie podnetov vedeniu mesta
 • kalendár podujatí s meninami
 • mestské noviny Krásňan
 • vyhľadávanie vlakových a autobusových spojov

Aplikácia pre svoj chod vyžaduje pripojenie na internet, no pokiaľ nie ste online, notifikácie o nových správach sa nestratia a budú doručené hneď, ako sa Váš telefón pripojí na WiFi alebo mobilné dáta. Notifikácie a správy majú minimálnu veľkosť, spotreba dát je takmer nulová.

V prípade, že máte problém s inštaláciou aplikácie, môžete nás počas stránkových hodín osobne navštíviť na Mestskom úrade, kde Vám ochotne aplikáciu spojazdníme.

Mobilná aplikácia postupne nahradí doterajšie SMS správy, ktoré budú fungovať už len do konca roka 2019. Preto neváhajte, sťahuje a inštalujte aplikáciu, aby ste ostali neustále v obraze!

Aplikácia Krásno nad Kysucou