• Revitalizácia vnútrobloku sídliska v ...

Revitalizácia vnútrobloku sídliska v Krásne nad Kysucou - mestská časť Zákysučie

Mesto Krásno nad Kysucou získa NFP na realizáciu projektu s názvom „Revitalizácia vnútrobloku sídliska v Krásne nad Kysucou- mestská časť Zákysučie“ v rámci výzvy IROP-PO7-SC73-2021-87 na základe Zmluvy o poskytnutí NFP uzatvorenej medzi Mestom a Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky, ktorá nadobudla účinnosť dňa 10.01.2023.

Názov projektu: Revitalizácia vnútrobloku sídliska v Krásne nad Kysucou- mestská časť Zákysučie
Kód projektu v ITMS2014+: 02071BYB8
Miesto realizácie: Mesto Krásno nad Kysucou
Operačný program: Integrovaný regionálny operačný program
Spolufinancovaný fondom: Európsky fond regionálneho rozvoja
Špecifický cieľ: 7.3. Zlepšenie environmentálnych aspektov v mestách a mestských oblastiach
NFP: maximálne do výšky 395 276,99 EUR

Krátky opis projektu
Obsahom projektu je revitalizácia vnútrobloku na sídlisku v mestskej časti Zákysučie v meste Krásno nad Kysucou na športovo oddychovú zónu pre obyvateľov sídliska za účelom vytvorenia podmienok na trávenie voľného času pre obyvateľov sídliska, ktoré tvora hlave mladšie skupiny dospelých a deti vo veku predškolskom a povinnej školskej dochádzky.

Cieľ projektu
Cieľom projektu je „Zvýšenie kvality života obyvateľov, podmienok na trávenie voľného času a zlepšenie životného prostredia na sídlisku v časti Zákysučie v Krásne nad Kysucou“. Plánované investície revitalizácie verejného priestranstva na sídlisku časti Zákysučie prinesú:

• zemné úpravy územia, vytvorenie terénnych priehlbní a vyvýšení v súlade s projektovou dokumentáciou
  • realizácia mlatových chodníkov, chodníkov z nášľapných kameňov, dráhy pre kolobežky, vstupnej promenády, terénnych schodov a spevnených plôch z impregnovaných bukových podvalov
  • spevnenie svahu miestneho potoka a brehovej línie rieky
  • stavebné úpravy a doplnenie detského ihriska
  • realizácia drobnej architektúry, plochy komunitného ohniska a mobiliáru (lavičky, odpadkové koše, stojany na bicykle, informačný Stojan, krycia zástena na trafostanicu, ktorá bude z jednej strany stojan na bicykle, z druhej lezecká stena)
  • realizácia multifunkčného ihriska a workout ihriska
  • výsadba zelene, vytvorenie komunitnej záhrady a dažďovej záhrady
  • realizácia parkového a zemného osvetlenia.

Vnútroblok zákysučie