Skončila sa prvá sezóna bikesharingu

Služba bikesharing sa po prvýkrát objavila v Krásne nad Kysucou koncom mája ako výsledok spolupráce mestskej radnice so spoločnosťou Antik Telekom.

“Prenájom bicyklov bol tento rok k dispozícii do prvého novembrového týždňa. Vzhľadom k nepriaznivému chladnému počasiu sme ukončili prvú sezónu používania zdieľaných bicyklov v našom meste. Do užívania sa opäť vrátia na jar. Bicykle si občania mesta veľmi rýchlo obľúbili. Starostovia susedných obcí Zborova nad Bystricou a Starej Bystrice ma požiadali o rozšírenie bikesharingu aj do ich katastra a možné navýšenie bicyklov pre budúci rok”, uviedol primátor mesta Jozef Grapa.

Bikesharing zjednodušil rýchlejšiu mobilizáciu v rámci mestských častí a malou časťou prispel i k ekologizácii životného prostredia.

Pozrite si krátku štatistiku od spustenia pilotnej sezóny bikesharingu v Krásne nad Kysucou:

• Prvá jazda: 26. mája 2021 12:09:57
  • Posledná jazda: 22. októbra 2021 13:15:59
  • Počet jázd: 678
  • Prejazdený čas: 148h 54m 41s
  • Prejazdená vzdialenosť: 1487.71 km
  • Počet unikátnych zákazníkov: 83
  • Priemerné trvanie jazdy: 13m 10s
  • Priemerná vzdialenosť jazdy: 2.19 km
  • Priemerný počet jázd na deň: 5
  • Maximálny počet jázd na deň: 17 (7. júla 2021)

Najnavštevovanejšou stanicou prenájmu a vrátenia bicyklov bolo Námestie pred Kultúrnym domom a Železničná stanica v Krásne nad Kysucou.

Bieločervené bicykle tak na chvíľu opustia svoje stanovištia a počas zimnej sezóny ich čaká generálna oprava, prejdú dôkladným servisom, aby boli pripravené na začiatok novej sezóny.