Skončila sa prvá sezóna bikesharingu

Služba bikesharing sa po prvýkrát objavila v Krásne nad Kysucou koncom mája ako výsledok spolupráce mestskej radnice so spoločnosťou Antik Telekom.

“Prenájom bicyklov bol tento rok k dispozícii do prvého novembrového týždňa. Vzhľadom k nepriaznivému chladnému počasiu sme ukončili prvú sezónu používania zdieľaných bicyklov v našom meste. Do užívania sa opäť vrátia na jar. Bicykle si občania mesta veľmi rýchlo obľúbili. Starostovia susedných obcí Zborova nad Bystricou a Starej Bystrice ma požiadali o rozšírenie bikesharingu aj do ich katastra a možné navýšenie bicyklov pre budúci rok”, uviedol primátor mesta Jozef Grapa.

Bikesharing zjednodušil rýchlejšiu mobilizáciu v rámci mestských častí a malou časťou prispel i k ekologizácii životného prostredia.

Pozrite si krátku štatistiku od spustenia pilotnej sezóny bikesharingu v Krásne nad Kysucou:

• Prvá jazda: 26. mája 2021 12:09:57
  • Posledná jazda: 22. októbra 2021 13:15:59
  • Počet jázd: 678
  • Prejazdený čas: 148h 54m 41s
  • Prejazdená vzdialenosť: 1487.71 km
  • Počet unikátnych zákazníkov: 83
  • Priemerné trvanie jazdy: 13m 10s
  • Priemerná vzdialenosť jazdy: 2.19 km
  • Priemerný počet jázd na deň: 5
  • Maximálny počet jázd na deň: 17 (7. júla 2021)

Najnavštevovanejšou stanicou prenájmu a vrátenia bicyklov bolo Námestie pred Kultúrnym domom a Železničná stanica v Krásne nad Kysucou.

Bieločervené bicykle tak na chvíľu opustia svoje stanovištia a počas zimnej sezóny ich čaká generálna oprava, prejdú dôkladným servisom, aby boli pripravené na začiatok novej sezóny.

Najfrekventovanejšie trasy si môžete pozrieť na nasledujúcej "heatmape", kde najviac využívané trasy pohybov bicyklov majú svetlejšiu farbu. Na mape si môžete prepínať medzi jednotlivými mesiacmi. Mapu vo väčšom formáte si zobrazíte tu: www.mestokrasno.sk/heatmap-bikesharing.html