Prejav vďaky a úcty si zaslúžia po celý rok

Máme za sebou skutočne rušný víkend. V sobotu sa súčasne konali dve akcie: Polmaratón a Lumentúra.

V nedeľu sme pokračovali a uctili si našich starších obyvateľov. Mesto Krásno nad Kysucou sa snaží práve pre nich vytvárať vhodné prostredie tak, aby sa im v rámci možností žilo dobre po celý rok.

Podľa slov primátora mesta Ing. Jozefa Grapu: „ Vedenie mesta sa snaží neustále prispievať na rôznorodé činnosti Klubu dôchodcov, invalidných dôchodcov, i rôznych záujmových združení dôchodcov, bezplatným prenájmom priestorov na ich aktivity. Snažíme sa aj organizovať rôzne kultúrne a športové podujatia tak, aby i seniori vo svojom veku mohli naďalej aktívne tráviť svoj čas.

Tí, ktorí už však potrebujú intenzívnu starostlivosť, mesto poskytuje takmer dvadsať opatrovateliek. V tomto roku sme začali aj výstavbou Domu dôchodcov vyššieho štandardu, kde môžu seniori pri zabezpečenej celodennej sociálnej i zdravotnej starostlivosti, prežiť jeseň svojho života po celý rok. Seniorom chceme ich život v domove dôchodcov prispôsobiť domácim podmienkam. Vytvárame v ňom jednotlivé bunky pre 5 až 6 ľudí, ktoré budú vybavené jedno až dvoj lôžkovými izbami. Budú mať svoju obývaciu miestnosť, kuchyňu, sociálne zariadenie podobne, ako na byte alebo v rodinnom dome.

Snažíme sa našim seniorom venovať po celý rok, no október je mesiac úcty k starším, preto príprava tohto kultúrneho podujatia predstavuje malý symbolický darček ako znak vďaky za celoročnú prácu a prejav úcty, ktorý si za toto všetko zaslúžia. Prítomní sa veľmi dobre zabávali a spoločne s účinkujúcimi spievali známe piesne. Spoločný záver vystúpenia Heligonici a Gizky Oňovej nakoniec zdvihol všetkých zo sedadiel.

Potešili nás aj uznanlivé slová vďaky, ktoré odzneli pri záverečnom fotografovaní s účinkujúcimi, z úst divákov a seniorov z iných miest mimo náš okres.“