Ďalšia vydarená beseda v mestskej knižnici

V rámci spolupráce s Kysuckou knižnicou v Čadci sa v Mestskej knižnici Krásno nad Kysucou konalo autorské stretnutie so spisovateľkou Janou Necpalovou a ilustrátorom Jozefom Vydrnákom.

Besedy sa zúčastnili žiaci štvrtých ročníkov. Stretnutie bolo veľmi príjemné a obohacujúce. Spisovateľka Jana Necpalová má na konte päť knižných titulov. Pracuje ako učiteľka na ZŠ a preto je prirodzené, že píše najmä o detských hrdinoch, pre detského čitateľa. Okrem písania sa venuje aj dramatickej tvorbe, tvorí scenáre k detským divadelným hrám a muzikálom.

Z jej tvorby: Papučky, Zatúlané papučky, Zo škrupinky 1,2 Na jeden deň labuťou, Rozmotaj si jazýček.

Jozef Vydrnák pracuje v slobodnom povolaní. Venuje sa maľbe, kresbe, úžitkovej grafike a karikatúre. Publikuje v periodickej tlači, vystavuje doma i v zahraničí. Žije a tvorí v Dubnici nad Váhom. Svoju knihu Rozprávky, ktorú aj sám ilustrova,l písal pre deti. Aby keď narastú – premenili svoj život na hŕbu rozprávok.

Deti kládli besedujúcim veľa otázok a pokračovali v družnej debate, bolo to poučné doobedie.

Ďakujeme za skvelú atmosféru.