54. ročník Palárikovej Rakovej

4. apríla 2022 uplynulo už 200 rokov od narodenia významného kysuckého rodáka - Jána Palárika. Palárikovo meno nesie aj renomovaná celoslovenská súťažná prehliadka ochotníckych divadelných súborov s inscenáciami pôvodnej slovenskej dramatickej tvorby.

V rámci spolupráce s Kysuckým kultúrnym strediskom v Čadci aj mesto Krásno nad Kysucou sa stalo partnerom pri organizovaní tohto divadelného sviatku. Dňa 28. apríla sa uskutočnilo pre deti zo ZŠ v kinosále kultúrneho domu pohostinné divadelné predstavenie v podaní divadla JAJA ,,Divoška a Ramptantintanton".

Ako poďakovanie za pomoc pri organizovaní Palárikovej Rakovej odovzdala primátorovi mesta Jozefovi Grapovi riaditeľka Kysuckého kultúrneho strediska Silvia Kajánková perníkové srdce Palárikovej Rakovej, ktoré bude biť naďalej pre nás všetkých.

Hlavným partnerom podujatia bol Fond na podporu umenia a podujatie finančne podporil Žilinský samosprávny kraj.

Už teraz sa tešíme sa na 55. Palárikovu Rakovu a ďalšie zaujímavé projekty, ktoré budeme spoločne realizovať.