Váľanie mája Krásno nad Kysucou

Koniec mesiaca máj, je časom váľania májov. Aj máj v meste Krásno nad Kysucou, postihol rovnaký osud. O jeho pričinenie sa postarali členovia dobrovoľného hasičského zboru, za pomoci primátora mesta Ing. Jozefa Grapu. Aby im robota išla od ruky, ako sa ľudovo hovorí, pomáhali im deti z folklórneho súboru Drevárik a folklórna skupina Vrabčiar, ale iba spevom na ľudovú nôtu.

„Je mi cťou, že vás tu môžem dnes privítať, na tradičnom váľaní mája. Chcem poďakovať všetkým, ktorí prišli, ale najmä rodičom, ktorí vedú svoje deti, aby ctili zvyky a tradície i našich predkov. Obyčaje vznikali ako symbol niečoho, keď mali ľudia posadené, zvalil sa máj a zabávali sa. Ak si nebudeme vážiť našu históriu, nezaslúžime si ani budúcnosť", uviedol primátor.

Po týchto slovách sa začala aj májová veselica. Do tanečného kola pozývala hudobná skupina Primátor, ktorá hrala a spievala do neskorých večerných hodín.