Váľanie mája a Májová veselica 2017

Stavanie a váľanie májových stromov je späté s peknou tradíciou, spevom, veselosťou a zábavou. Táto pekná tradícia neobchádza ani naše mesto Krásno nad Kysucou, preto nebolo tomu inak ani v piatok 26. mája 2017 kedy sa váľal máj pred mestským úradom za účasti a pomoci primátora mesta Jozefa Grapu, predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraja Blanára a poslanca ŽSK Jozefa Cecha. Spolu s členmi Dobrovoľného hasičského zboru Krásno nad Kysucou za zvuku harmoniky a spevu folklórneho súboru Vrabčiar, ktorý bude tento rok oslavovať štyridsiate výročie od svojho založenia a ľudovej hudby Tomčalovcov sa zdarne zvalil máj pred množstvom prizerajúcich sa spoluobčanov. Váľanie sa šťastne vydarilo a Majáles sa mohol začať. Do spevu a tanca hrala hudobná skupina Primátor a veselica trvala dlho do noci.