Svätojánsky jarmok a Folklórny festival

Mesto Krásno nad Kysucou, Žilinský Samosprávny Kraj a Kysucké kultúrne stredisko v Čadci Vás srdečne pozývajú na VII. ročník Svätojánskeho jarmoku a zároveň na II. ročník Folklórneho festivalu, ktoré sa uskutočnia dňa 18.júna 2017 od 14:00 hod. na námestí pred Domom kultúry v meste Krásno nad Kysucou.

Myšlienkou podujatia je najmä uchovávať folklórne umenie súborov a muzík a prepojiť tak folklór s tradíciou akou je rezbárstvo a tvorba úžitkových a ozdobných predmetov. Program je skutočne bohatý, takže sa máte na čo tešiť.

Od 10:30 hod. začína prezentácia prác ľudovej umeleckej tvorby kysuckých remeselníkov a nebude chýbať ani obľúbená súťaž vo varení guláša. V rámci podujatia vystúpi FS Vrabčiar z Krásna nad Kysucou, VS Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštem, FS Rozsutec zo Žiliny, DFS Sedmohlások z Krásna nad Kysucou, FS Turzovanka z Turzovky, Nebeská muzika z Terchovej a Heligonkári zo ZUŠ Krásno nad Kysucou.

Ste srdečne vítaní, tešíme sa na Vás!

Bližšie informácie:

Kultúrne oddelenie, kancelária č. 4 – tel.: 041/4308 913