Dvojdňová akcia úspešne za nami! Prvý ročník Krásňanského folklórneho festivalu a šiesty ročník Svätojánskeho jarmoku

V sobotu 18. júna 2016 sa uskutočnila historicky prvá premiéra I. ročníka Krásňanského folklórneho festivalu v Krásne nad Kysucou. Kultúrne podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.  Vďaka skvelým domácim i zahraničným ľudovým kolektívom si prišli na svoje najmä milovníci folklóru a tancachtivé deti.  V programe sa predstavili heligonkárky Sestry Bacmaňákové z Oščadníc, Detský folklórny súbor Drevárik zo Základnej umeleckej školy Krásno nad Kysucou, speváčky Zuzana Gacíková a Margita Drozdeková, Armina a jej rodina spolu s muzikou Dežka Olaha z Dolného Kubína, ľudová muzika Zwrtni z Koniakowa (Poľsko), ľudová muzika Capkovci zo Skalitého a Folklórny súbor Drevár z Krásna nad Kysucou.

V nedeľu 19. júna sa konal už VI. ročník tradičného Svätojánskeho jarmoku, ktorý organizovalo mesto Krásno nad Kysucou v spolupráci s Kysuckým kultúrnym strediskom v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Ľudový remeselníci prezentovali svoje vlastnoručné výrobky a nechýbala ani tradičná ľudová hudba a súťaž vo varení guľáša. Súťažilo 6 skupín z pomedzi ktorých si prvé miesto odnieslo družstvo Cyklošport, druhé miesto získala dvojica Hetky a Drevienka a tretie miesto Ďurana a spol.  Výhercom srdečne gratulujeme. Počas kultúrneho programu sa predstavili výborní Heligonkári z Krasňan – Krasňanci, Folklórna skupina Nevädza z Korne, domáca Folklórna skupina Vrabčiar, ľudová muzika Šuhaji zo Zborova nad Bystricou a naši najmenší heligonkári zo Základnej umeleckej školy Krásno nad Kysucou. Na záver programu si všetci účinkujúci spoločne zaspievali. Pódium neskôr patrilo hudobnej skupine Fantom zo Žiliny, ktorá hrala do tanca a do dobrej nálady. Už teraz sa tešíme na budúci skvelý ročník folklórneho festivalu a Svätojánskeho jarmoku.

Chceme poďakovať aj našim sponzorom:

Mediálny partneri: KTV, Kysuce, Kysucký večerník

Sponzori podujatia: Mesto Krásno nad Kysucou, Kysucké kultúrne stredisko, Potraviny Ďurana, Anton Šlapka, LP - exposystém s.r.o, ILSTAV plus s.r.o, Cyklošport, Albia s.r.o