Andersenova noc s mestskou knižnicou

Prvý apríl nepatril len všetkým bláznom, ale aj mladým divadelníkom zo Základnej umeleckej školy. Na doskách, ktoré znamenajú svet zažili prvú Andersenovú noc v spolupráci s Mestskou knižnicou a taktiež originálnu divadelnú improligu. K divadelníkom sa pripojili aj ich kamaráti a spolužiaci. Spoločne tak zažili neopakovateľnú noc plnú skvelých zážitkov. Veď, čo môže byť pre deti lepšie ako rozprávať si strašidelné príbehy do neskorých hodín a potom spať v spacákoch? Celá akcia bola spríjemnená aj výzdobou priestorov KD v podaní diel žiakov ZUŠ.

Program Andersenovej noci:

• Zoznámenie sa so životopis H.CH.Andersena
  • Čítanie jeho najznámejších rozprávok
  • Písanie rozprávkových scenárov
  • Divadelné stvárnenie napísaných scenárov
  • Večera
  • Divadelná improliga
  • Premietanie filmov
  • Rozprávanie strašidelných príbehov
  • Príprava na spanie, odchod do ríše snov

2.4.2016 o 8:00 ranný budíček, raňajky a upratovanie spacích vakov a priestorov

Literárno-dramatický odbor alebo aj Detský divadelný súbor VRABEC  pôsobí pri Základnej umeleckej škole  v Krásne nad Kysucou a pracuje pod vedením Zuzany Zuzčákovej Gacíkovej od r. 2014. Žiaci sa tu zdokonaľujú v ústnom prejave, pohybe na javisku, tempe reči, improvizácii a celkovým hereckým prejavom. Divadlo zatiaľ nacvičilo dve divadelné hry. Minulý rok sa predstavili na súťažnej prehliadke Deti deťom s prvou hrou „Spred katedry“. Svoje prvé vystúpenie zvládli bravúrne a odniesli si diplom za vtipné spracovanie scénky. Tento rok sa to súťaže zapojili po druhýkrát s predstavením  MATKINO SRDCE, ktorej autorom je Milan Ferko.  Ide o starú povesť so smutným koncom. Je to povesť o synovi, ktorý kvôli zaslepenosti k dievčine, ktorá si z neho robila len žarty a posmech, bol schopný spáchať ten najhorší čin. Príbeh je najmä o nekonečnej láske matky. Súbor Vrabec sa predstavil aj v programe plnom zvykov a tradícií počas Ondrejovských hodov mesta Krásno. Tento rok ich ešte čakajú vystúpenia počas Palárikovej Rakovej a udalosti Deň matiek v Krásne.

Divadelníci v akcii

Divadelníci so svojimi kamarátmi a spolužiakmi ráno po prebudení