Uvítanie novorodencov do života

Mestská matrika pamätá aj na najmenších, a preto už ako býva v poslednom období tradíciou, sa uskutočnilo slávnostné uvítanie novorodencov do života. Na mestskom úrade sa stretlo 20 mamičiek aj so svojimi ratolesťami, ktoré sa narodili začiatkom tohto roku. Po kultúrnom programe, ktorý pre mamičky pripravili žiačikovia materskej školy pod vedením pani učiteliek, boli primátorovi mesta predstavení najmenší občiankovia a občianky Krásna nad Kysucou. V tejto skupine novonarodených detí bolo aj jedno prekvapenie, keď mamičke s druhým potomkom musela pomôcť babička. Primátor pri predstavovaní zdôraznil, že po 6 rokoch organizovania týchto stretnutí sa prvýkrát stáva, že sa na uvítaní zúčastnili dvojčatá. Primátor zaželal detičkám veľa zdravia, mamičkám veľa trpezlivosti pri výchove a veľa radosti, ktorú im budú deťúrence vracať späť. Okrem pamätných listov a ružičiek pre mamičky, boli obdarovaní aj novonarodení kozmetickým baličkám a osuškou. Na záver sa spolu všetci odfotili a natočili DVD, ktoré im bude pripomínať toto výnimočné stretnutie.

Foto: Milan Čimbora