Mikuláš pochválil deti z nášho mesta

V nedeľu 6.12.2015 o 16:30 sa už ako tradične na námestí pred Kultúrnym domom zišli hádam všetky generácie nášho mesta, aby sa mohli stretnúť s Mikulášom. Každý už netrpezlivo očakával príchod Mikuláša. Čakaním si mohlo publikum spríjemniť aj vypočutím si milej básničky, či pesničky v podaní našich najmenších. V tme už bolo pomaličky počuť klopkanie kopýt koníkov a zvonenie zvončekov, ale stále nik Mikuláša nevidel. Preto sa ešte prihovoril všetkým deťom aj dospelým primátor mesta Jozef Grapa a správca farnosti Marián Vojtek, ktorý deťom pripomenul, kto bol vlastne svätý Mikuláš. Po týchto slovách už bolo medzi ľuďmi vidieť koč, na ktorom sedel Mikuláš so svojimi pomocníkmi, čertom a anjelikmi. Pán farár spolu s Mikulášom vyzvali deti k modlitbičke a potom nastala tá dlho očakávaná chvíľa – rozdávanie balíčkov plných sladkostí. Po rozdaní posledného balíčku sa všetci pobrali smerom ku stromčeku, ktorý čakal na rozsvietenie vo svojej plnej paráde. A tak sa aj stalo. Okrem darčekov a rozsvietenia stromčeka sa deti mohli deti povoziť na Mikulášovom koči a odfotiť sa zo všetkými aktérmi pri stromčeku.  Mikuláš nám prezradil, že v Krásne sú naozaj dobré deti, ktoré vedia pekne poďakovať, za čo patrí veľké ďakujem najmä rodičom, učiteľom a farnosti. Anjelikovia si tiež veľmi pochvaľovali, len čert bol sklamaný, pretože sa nudil a nemal žiadnu robotu s neposlušnými deťmi.

Tento rok sme naopak netradične zaviedli trhy vlastnoručne vyrobených vianočných výrobkov. Svojim výtvormi prispeli, nie len domáci šikovníci, ale aj žiaci Základnej školy zo susednej obce Ochodnica. Mesto Krásno by chcelo tieto trhy odštartovať aj na budúci rok, preto nech už šikovné ručičky začnú aj od dnes vyrábať.