Aj tento rok sa nieslo stavanie mája v Krásne vo veselej atmosfére

Už po niekoľkýkrát sa zišli Krásňania na námestí pri stavaní mája. Mesto Krásno nad Kysucou túto tradíciu spolu s folklórnymi skupinami dodržiava už roky a v tomto roku pridal ruku k dielu aj dobrovoľný hasičský zbor, ktorý vypomohol chlapcom z folklórneho súboru Drevár. Každá pomoc pri stavaní mája je vítaná a tento rok sa máj postavil výnimočne rýchlo, keďže okrem stabilných staviteľov folkloristov a hasičov sa zapojili skúsení stavitelia májov, vzácni hostia, podpredseda vlády SR a minister vnútra Róbert Kaliňák a tiež už tradičný hosť v Krásne, župan Juraj Blanár, poslanci NR SR - Viera Mazurová a Ján Podmanický, prednosta Okresného úradu v Žiline, Vladimír Macášek, prednosta Okresného úradu v Čadci, Milan Rebroš, predseda Odborového združenia KOVO, Emil Machyna, starostovia susedných obcí a ďalší hostia. Stavanie mája sa už tradične nieslo vo veselej atmosfére, ku ktorej prispel spev folklórnej skupiny Krásno ako aj vynikajúce spevácke a tanečné vystúpenie folklórneho súboru Drevár. O občerstvenie sa osobne staral podpredseda vlády a župan, ktorí každému kto mal chuť naliali aspoň symbolicky po štamperlíku slivovice. Okrem tohto slávnostného podujatia mal minister i pracovné stretnutie na mestskom úrade, kde sa jednalo o prideľovaní hasičskej techniky spolu so županom Jurajom Blanárom, poslancom Jánom Podmanickým, primátorom nášho mesta a s niektorými starostami z kysuckého regiónu ako aj z niektorých iných regiónov. Hasičská technika, ktorú dostanú dobrovoľné hasičské zbory bude prínosom pri zabezpečovaní úloh ako sú lesné požiare, povodne a ďalšie záchranárske práce, ktoré vykonáva dobrovoľný hasičský zbor. Niektoré hasičské zbory dostanú nové hasičské autá a bude vykonaná tiež i repasácia, čiže generálna oprava niektorých cisternových vozidiel. Minister prisľúbil, že v najbližších mesiacoch príde túto techniku osobne odovzdať do jednotlivých obcí, aby sa čo najskôr mohla začať používať. Tento sľub potešil nielen hasičov, ale aj primátora mesta a zúčastnených starostov, ktorí sa tešia na darovanú techniku.