Privítanie Svätého Mikuláša

V nedeľu podvečer sa na námestí pred Domom kultúry stretli malí aj veľkí, aby sa stretli s Mikulášom. I keď zo začiatku to vyzeralo, že básničky malých odvážlivcov ani volanie, aby prišiel medzi nich nepomôže, predsa len sa podarilo privolať Mikuláša, ktorý prišiel na koči aj so svojimi pomocníkmi. Najskôr sa zastavil pri stromčeku, ktorý zasvietil a potom sa pomaly presunul spolu s pomocníkmi, primátorom mesta Jozefom Grapom a správcom farnosti Marianom Vojtekom na pódium. Po príhovore primátora mesta, ktorý privítal všetky detičky sa prihovoril deťom aj pán farár a pripomenul význam Mikuláša z cirkevného pohľadu. Mikuláš vyzval deti k modlitbičke a potom nastala tá dlho očakávaná chvíľa – rozdávanie sladkostí. Všetky detičky dostali darček a hlavne tie malé, mali v očkách krásne iskričky šťastia. Okrem darčekov sa deti povozili na Mikulášovom koči a pofotili sa zo všetkými aktérmi pri stromčeku.