Krasňanské hody 2014

V nedeľu 30.11.2014 presne na Ondreja sa v Krásne nad Kysucou konali hody na námestí sv. Ondreja. Už predvečer tejto slávnosti sme nohli tušiť, že príde pravá zima a aj sa tak stalo. Ráno ukazoval teplomer -C a po celý deň sa pohybovala teplota kolo nuly. Ani zima však neprekážala dobrej nálade a sviatočnej atmosfére, ktorá panovala na námestí. O 8:45 hod. začal program otvorením Krasňanského jarmoku príhovorom primátora mesta Krásno Jozefom Grapom. V príhovore nielen privítal obyvateľov na hodoch, ale im poprial príjemný a požehnaný advent a pokojné sviatky. Po príhovore vystúpili domáce súbory Krasňanka , FS Krásno, pre ktorý bol tento rok veľmi úspešný (víťazstvo na folklórnom festival v Ochodnici / FS Drevár a hostia FS Kyčera z Ochodnice. Na námestí sa ako po minulé roky konala aj ochutnávka mäsových výrobkov zo zabíjačky a tradičný vianočný punč. Dobrá nálada panovala aj populudní keď FS Krásno hral a spieval pri ochutnávke Kysuckej zabíjačky.