Fotky zo Stavania mája 2014

Takzvané „májové stromy“ stavali mládenci slobodným dievčatám ako prejav úcty a lásky. V stredu 30. apríla sa aj v meste Krásno nad Kysucou uskutočnilo stavanie mája. Ústredný máj v našom meste sa staval na novovybudovanej pešej zóne pred mestským úradom. Dievčatá zo súboru Drevár najskôr ozdobili stromček farebnými stužkami a potom už súboristi spoločne s primátorom Ing. Jozefom Grapom a zamestnancami mestského úradu osadili krásne vyzdobený máj.

Svojim spevom, tancom a hudbou dopĺňali atmosféru minulosti FS Drevár a folklórna skupina Krásno. Ich vystúpenia zaujali obyvateľov mesta, čo potvrdila vysoká účasť. Tento pekný zvyk upútal aj Jamilu z Kostariky, ktorá si vystúpenia folklóristov nahrávala, aby mohla aj svojej rodine na Kostarike predstaviť tento slovenský zvyk. Z tejto akcie sa tešili aj deti, ktoré čakala sladká odmena v podobe lízatka.

Stavanie mája je prejavením úcty našim predkom a mesto Krásno nad Kysucou bude v tejto tradícii pokračovať.