Fotky z váľania mája a Majálesu

Mesto Krásno nad Kysucou sa snaží zachovávať ľudové tradície. Medzi tie obľúbené patrí aj stavanie a váľanie mája. V piatok 30. mája sa v našom meste uskutočnilo práve váľanie mája a pri tejto príležitosti mesto pripravilo aj tanečnú zábavu.

Program sa začal o 17h zvalením mája. Primátor Ing. Jozef Grapa zobral do ruky pílku a pustil sa do váľania mája pred mestským úradom. Potom sa pripojili chlapci zo súboru Drevár a o malú chvíľu bol už vyše 25 metrový máj na zemi. Váľanie mája už tradične sprevádzal spevom a tancom FS Drevár a ženská folklórna skupina Krásno. Pre tých najmenších bola pripravená aj malá sladkosť. Pred Kultúrnym domom bolo vyzdobené námestie pripravené na tanečnú zábavu. Chladné a upršané počasie Majálesu neprialo, no aj napriek tomu hrala a spievala počas večera skupina Veľký Dom, ktorá spravila príjemnú atmosféru.