Fotky z Dni mesta 2013

„Tradície nepoznajú hranice“ je názov projektu, ktorého piata časť sa uskutočnila v nedeľu 1.9.2013 od 9,30 hod. na námestí pri Dome kultúry v Krásne nad Kysucou. Súčasťou tohto medzinárodného projektu s poľským mestom Milówkov bola prezentácia zemiakových jedál zo Slovenska, ale aj Poľskej republiky. Celý program otvoril primátor Jozef Grapa, ktorý privítal hostí z Milówky a okolitých obcí, potom nasledovala slávnostná svätá omša a po nej už začali poľskí a slovenskí „ kuchári“ pripravovať zemiakové špecialitky. Z Milówky boli 2 družstvá, z Krásna 2 a 1 družstvo tvorili naši hostia zo Zborova nad Bystricou. Pripravovali sa zemiakové placky, pirohy a haruľa , každé družstvo robilo tieto špeciality z 5 kg zemiakov. Všetky pripravené jedlá boli veľmi chutné, o čom svedčí aj ich rýchle skonzumovanie. Okrem kuchárov z radu folkloristov nás navštívili aj požiarnici, ktorí si vyskúšali svoje sily v požiarnom útoku s krasňanskými dobrovoľnými hasičmi. V podvečer sa nám predstavila rodáčka z Krásna Zuzana Gacíková s muzikou – Joung string orchestra kde predstavila svoje nové CD, ktoré uviedol do života primátor mesta Jozef Grapa. Po vystúpení Zuzky prišla ešte jedna Zuzka tentokrát Smatanová, ktorá strhla všetkých prítomných k spontánnemu spevu jej hitov. Celý večer zakončila Krásňanská kapela T.O.R. band, ktorá zabávala ľudí do neskorých nočných hodín.

„Tradície nepoznajú hranice“
Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013
Kód mikroprojektu: PL-SK/ZA/IPP/III/022

Tradicie nepoznaju hranice - loga