Gymnastky reprezentovali mesto v Českej republike

V dňoch 9. a 24. 3. 2024 gymnastky z Krásna nad Kysucou reprezentovali mesto na súťažiach v športovej gymnastike v Domaniži a vo Vlašskom Meziřičí v Českej republike.

Dievčatá usilovne trénujú, každým dňom sa zlepšujú a postupne začínajú reprezentovať klub i mesto na súťažiach, kde dosahujú prvé úspechy. V Domaniži reprezentovalo Gymnastiku Krásno nad Kysucou 19 detí a juniorov v 5. kategóriách.

Najlepší výsledok v kategórii juniorky obsadila Natália Ševčíková, ktorá získala 3. miesto. Pre väčšinu dievčat to boli úplne prvé preteky, o to viac sú cenné tieto výsledky:

Kategória Juniorky:

K. Zuščáková 28. miesto
E. Nejdlová 32. miesto
R. Šulganová 34. miesto

V gymnastickej súťaži vo Valašskom Meziřičí bola silná konkurencia - až 16 klubov z ČR a SR. Napriek tomu sa naše dievčatá nestratili. Natália Ševčíková opäť ukázala, že je dobre pripravená a obsadila pekné 5. miesto

Kategória 6:
Alexandra Laščíková 10. miesto
Dáša Vojtušová 19. miesto

Kategória 8:
Natália Ševčíková 5. miesto

Chceli by sme poďakovať trénerke Bibiáne Plešivčákovej, ktorá deti trpezlivo pripravuje a aj napriek skromnejším podmienkam dokáže gymnastky posunúť vpred tak, aby obstáli v konkurencii.