Medzinárodný maratón mieru Košice

Košický maratón je najstarší maratón v Európe a tretí najstarší na svete. Štartuje každoročne v prvú októbrovú nedeľu. Zakladateľom maratónu je Vojtech Bukovský, ktorý sa k tomuto kroku rozhodol po návrate z olympiády v Paríži.

Trať maratónu je rovinatá. Bežia sa dva okruhy v historickom a širšom centre mesta - po asfaltových cestách s absolútnym vylúčením dopravy. Kumulatívne prevýšenie je 74 m.

Medzinárodný maratón mieru má za sebou jubilejný stý ročník. Mesto Krásno nad Kysucou na ňom reprezentovali Pavol Murčo a Filip Lehocký. Filip Lehocký odbehol maratón so skvelým časom 3:17:17 a Pavol Murčo 3:54:47.

Vo všetkých disciplínach sa ich prihlásilo 16 831 z 59 krajín sveta, 5022 maratóncov, 5786 polmaratóncov, 2235 členov maratónskych štafiet, 283 in-line korčuliarov, 21 handbikerov a 3484 minimaratóncov.

Krásňanom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a prajeme veľa síl a odhodlania pri zdolávaní ďalších kilometrov maratónov.