Javornícka stovka s Vladimírom Kormancom

Javornícka stovka je horský ultramaratón konajúci sa každoročne na jeseň v pohorí Javorníky na západnom Slovensku od roku 2012. Beh sa začína z Čadčianskeho námestia, pokračuje po turistických chodníkoch ponad Kysucké obce do Makova a odtiaľ po známych trasách na Portáž až do cieľa v Lysej pod Makytou.  Povrch trate tvoria zväčša kamenisté cesty, lúky, „zvažnice“ a čiastočne asfaltové úseky.  Dĺžka celej trasy je 106km a má prevýšenie viac ako 4000m. TJ Tatran Krásno nad Kysucou na týchto pretekoch po prvý raz reprezentoval Vladimír Kormanec. Trať zabehol v čase 19hodín a 43minút.

K pretekom dodal:
Posledné teplé jesenné dni sme sa spolu s kamarátom rozhodli využiť na beh cez Javorníky. Vždy rád podporujem regionálne športové podujatia, kde netreba ďaleko cestovať a majú svoje čaro, preto ma oslovila aj trať „stovky“ z Čadce do Lysej. Počasie a podmienky na beh sme mali ideálne, prostredie trasy je veľmi pekné, ale dosť náročné, hlavne v exponovanom teréne predovšetkým po tme. Moje celkové dojmy z tohto ultramaratónu sú pozitívne a teším sa na ďalší ročník.