Vzpierači vybojovali v Novom Meste nad Váhom prvé miesto

V Novom Meste nad Váhom sa cez víkend konalo prvé kolo dorasteneckej ligy. Do dejiska pricestovalo šesť klubov. Krásno štartovalo v zložení Vladimír Macura, Miroslav Škrobian, Andrej Trúchly, Daniel Nekoranec, Matej Mečár, Viktória Hánkova a Karol Špalek.

Pre veľký počet pretekárov súťaž bola rozdelená na tri skupiny. Vladimír Macura, ktorý je najlepší pretekár a reprezentant podal najlepší výkon súťaže, v dvojboji dostal nad hlavu rovných 300 kg, trh 135 kg, nadhod 165 kg. Karol Špalek druhý najlepší výkon družstva, trh 105 kg, nadhod 140kg, dvojboj 245 kg. Len 14 ročný Miroslav Škrobian splnil limit 145 kg v reprezentácii do 62 kg do 15 rokov. Trh 65 kg, nadhod 85 kg, dvojboj 150 kg o 5 kg. Limit bol vyšší ktorý dal s prehľadom a družstvu sa pripísalo 219 sin.b. Matej Mečár v trhu zvládol 70kg, nadhod 98 kg. Jeho výkon sa rátal na 218 sin.b. Nekoranec Daniel trh 76 kg, nadhod 96 kg. Andrej Trúchly štartoval mimo súťaž, počínal si dobre. V trhu dostal nad hlavu 70 kg a nadhod rovných 85 kg. Jeho výkon bol ohodnotený na rovných 200 sin.b. Po ročnej prestávke sa vrátila Viktória Hanková, ktorá tiež štartovala mimo súťaž. V trhu zvládla 33 kg, v nadhode 40 kg.

„S výkonmi pretekárov som spokojný, ale vždy je čo zdokonaľovať a pripravovať sa na druhé kolo", povedal tréner M. Škrobian.

Krásno po prvom kole na prvom mieste s výkonom 1022 sin.b.
2. miesto Trenčín
3. miesto Dolný Kubín