Vydarený III. ročník turistického pochodu

Turistický oddiel HKO a mesto Krásno nad Kysucou organizovalo už III.ročník turistického pochodu KRÍŽOM KRÁŽOM OSADAMI, ktorý sa konal v Krásne nad Kysucou v sobotu 3.9.2022 a bol súčasťou podujatia Dni mesta Krásno nad Kysucou. Vyznačenými trasami v tento deň prešlo viac ako 100 turistov.

Vďaka pochodu mali turisti možnosť spoznáť Krásňanské osady, vidieť krásnu okolitú prírodu a tradičnú ľudovú architektúru. Originálne panoramatické výhľady si prišli vychutnať turisti z rôznych kútov Kysúc, či už z Dunajova, Ochodnice, Zborova nad Bystricou, Čadce, Kysuckého Nového Mesta, Rudiny, ale aj zo Žilinského kraja, a to zo Žiliny, Divinky, Stráňav, Stankovanoch. Touto cestou chceme všetkým, či už domácim, ale aj turistom z iných obcí a miest veľmi pekne poďakovať za účasť a už teraz sa tešíme na ďalší ročník turistického pochodu.

Modrá (krátka) trasa 11,5 km - 4,5 hod.
MsÚ Krásno nad Kysucou - U Gavlasov - U Šustkov - U Grapov - U Jantov - Vlčov - Zákysučie - MsÚ Krásno nad Kysucou

Zelená (stredná) trasa 20 km - 7,5 hod.
MsÚ Krásno nad Kysucou - U Gavlasov - U Šustkov - Vojtov vrch - U Macurov - U Drozdov - Nižné Vane - Vyšné Vane - Vodáreň - MsÚ Krásno nad Kysucou

Červená (dlhá) trasa 30 km - 11,5 hod.

Bonusová trasa 30 km - 11,5 hod.
MsÚ Krásno nad Kysucou - U Hackov - Kalinový vrch - U Lastovicov - U Kuljovských - Most lásky a priateľstva - U Šurabov - U Gašov - Vyšné Vane - Nižné Vane - U Drozdov - Dunajov - U Macurov - Vojtov vrch - U Šustkov - U Gavlasov - MsÚ Krásno nad Kysucou.

Poslednú bonusovú trať s prehľadom zdolali Tomáš Kupec, Helena Kupcová, Viera Matejičková a Terézia Martikánová.

Foto: Eduard Koprna, Jaroslav Pagáč