Naše mesto opäť žije futbalom

Krásno nad Kysucou už niekoľko týždňov organizuje pre občanov a návštevníkov nášho mesta podujatia rôzneho druhu, aby sa mohli kultúrne a športovo vyžiť. V tomto tempe sme pokračovali aj uplynulý víkend.

V sobotu 18. júna 2022 sme na futbalovom štadióne TJ Tatran Krásno nad Kysucou zorganizovali turnaj najmladších futbalistov, na ktorom sa zúčastnili desiatky najmenších nádejí. S potešením sa prišli na deti pozrieť aj ich rodičia a posúdiť, ako "futbalovo rastú".

Turnaj bol súčasťou cezhraničného projektu Rozvojom futbalových schopností k podpore športu v pohraničí. V príhovore primátor mesta Jozef Grapa zdôraznil že,“ projekt sme vypracovali pre zlepšenie kvality futbalu nie len v Krásne ale aj na Kysuciach. V rámci spomínaného projektu sme vyškolili desiatky trénerov, či už na licenciu UEFA B alebo UEFA C. Želáme si, aby mladí futbalisti napredovali, preto potrebujeme veľa kvalitných projektov, ktoré budú rozvíjať futbalovú generáciu detí, pretože neskrývajú nadšenie a zapálenie pre šport. Rodičom ďakujem za ich trpezlivosť i za to, že deti vedú k športu a venujú im svoj voľný čas. Sobota ukázala, že na Kysuciach máme veľa nadaných detí, ktoré sa tešili z každej dobrej futbalovej akcie. Ja som mal tiež radosť najmä z ich zanietenia a s akým nadšením súťažili, ale i z toho, že sme každé dieťa obdarovali tričkom a futbalový zväz odovzdal každému mužstvu futbalovú loptu ako bonus. Bude to pre nich malá pamiatka na futbalový turnaj. O tom, že to bol vydarený turnaj ma presvedčil jednohlasný pokrik malých hráčov, že turnaj bol vynikajúci a radi by prišli znova. Prejavená vďačnosť detí a ich rodičov mi dáva novú silu do príprav takýchto podujatí“.

V rámci projektu sa nakúpili rôzne tréningové pomôcky ale i moderné zariadenia, ako napr. smart prístroje, ktoré merajú nie len pulz, počet krokov, tep srdca ale i ďalšie parametre. Aj takého vybavenie skvalitní prípravu mladých futbalistov a umožní profesionálne pracovať s trénermi, ktorí získali nové futbalové licencie.

Malým i veľkým futbalistom prajeme veľa fanúšikov a správnych ľudí okolo seba, ktorí sa s horlivosťou venujú tomuto športu ako i dostatok zanietených funkcionárov a organizátorov.

 

Foto: M. Ondrúšek

Galéria k článku