Kysucký maratón 2022

Usporiadatelia Kysuckého maratónu pozývajú všetkých na jeho 46. ročník, ktorý sa po dvojročnej prestávke uskutoční dňa 25. júna 2022 v Čadci.

Organizátori: Klub Kysuckého maratónu Čadca, Mesto Čadca, Žilinský samosprávny kraj, Mesto Krásno nad Kysucou, OÚ Stará Bystrica, Klubina, Oščadnica, Zborov nad Bystricou, Okresný úrad Čadca, Kysucká kultúrna nadácia Bratislava, Olympijský klub Kysuce, Slovenský atletický zväz, Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Čadca, Mestská polícia Čadca, Centrum voľného času Čadca, Únia žien, Mestský podnik služieb Čadca, Dom kultúry Čadca.

Časový program

Prezentácia: v Dome kultúry Čadca 24. 6. od 16.00 – 20.00 hod. 25. 6. od 7.00 – 9.30 hod. 10.00 hod.

ŠTART 10.10 hod. program pred Domom kultúry 12.30 hod. dobeh prvých maratóncov 14.00 hod. vyhlasovanie víťazov Popis trate Štart a cieľ preteku je v Čadci na Matičnom námesti pri Dome kultúry.

Trasa vedie cez pešiu zónu, Kysuckou cestou (starou cestou) ku kruhovému objazdu pod sídliskom Žarec, kde je otočka minimaratónu. Bežci pokračujú cestou cez Horelicu, popod Oščadnicu, cez Krásno nad Kysucou, kde je v časti Kalinov otočka polmaratónu. Maratónci pokračujú po ceste cez obce Zborov nad Bystricou a Klubina až do Starej Bystrice, kde je pri Slovenskom orloji otočka maratónu. Späť sa všetci vracajú po tej istej trase s vynechaním centra Krásna nad Kysucou. Mestom Krásno nad Kysucou budú bežci maratónu prebiehať okolo 10.15 hod.

Príďte ich povzbudiť na trase mestom Tesco, Ul. 1. mája, SNP a pokračujú ďalej Kalinova až do Starej Bystrice a späť. Všetkým účastníkom prajeme veľa síl a šťastný dobeh do cieľa!

Mapa: