Grizzlyman s Vladimírom Kormancom

Jeden z najťažších triatlonov „Grizzlyman“ po tretí krát štartoval minulú sobotu vo Frýdku Místku o 04:00 hod. Extrém s prevýšením 6100m pozostával z 3.8km plávania vo vodnej nádrži Olešná, 190km cestnej kopcovitej cyklistiky a 45km horského behu. Súťažilo tu 18 pretekárov z viacerých krajín, medzi nimi aj Vladimír Kormanec z Tatran Krásno nad Kysucou.

K pretekom sa nám vyjadril:
Z dĺžky a prevýšenia tohto triatlonu mám rešpekt aj napriek tomu, že som tu štartoval už po tretí krát. Tentoraz boli trate zmenené s kurióznym trojitým výstupom na Lysú Horu do výšky viac ako 1300m. Cestná cyklistika veľmi rýchla, prevažne horská, takmer žiadna rovina, tentoraz viedla aj cez Makov a Klokočov naspäť do Česka, na cyklistike bolo dosť chladné a daždivé počasie, hlavne vo vyšších polohách z rána boli podmienky sťažené. Zjazdy horských prechodov boli mokré a celkom nebezpečné pri vysokých rýchlostiach hrozilo riziko šmyku a pádu. Horský maratón bol náročný, viedol prevažne cez skalnaté horské chodníky. Pri záverečnom prudkom výstupe na Lysú Horu, nás zastihla búrka a razantné ochladenie čo ma stálo veľa síl, ktoré som doplnil úplne posledným plátkom syra a kúskom rožka na občerstvovacej stanici. Horské chodníky bežecké maratónu boli po búrke rozbahnené a plné vody, ale zo svojím supportérom sme dobehli až do cieľa v slušnom tempe, ešte pred zotmením. V celkovom poradí som sa umiestnil na siedmom mieste s výsledným časom 16:39:00 čo je zásadný posun oproti minulým rokom.