Vladimír Macura je majstrom Európy

V poľskom meste Ciechanów sa konali Majstrovstvá Európy /ME/ do 15-17 rokov vo vzpieraní. Slovensko reprezentovala Viktória Madajová, ktorá štartovala do 59kg, v trhu zvládla v 51kg a v nadhode 61kg. Vytvorila si slovenský rekord a celkovo skončila na peknom 13. mieste.

Karol Špalek štartoval do 96 kg U-1. Bola to jeho premiéra na ME. Nad hlavu dostal v trhu 107kg a v nadhode 139kg. Celkovo sa umiestnil na 9. mieste.

Do tretice nás reprezentoval Vladimír Macura + 102kg. Vladko predviedol svoje kvality, o ktorých nikto nepochybuje a stal sa majstrom Európy v trhu 151kg, vicemajstrom v nadhode 176kg a v dvojboji 32kg. V poradí to je jeho štvrtá medaila z ME.

„Krásno dlhodobo preukazuje, že patrí k top špičke vzpierania nie len doma, ale aj v zahraničí. Za skvelú reprezentáciu mesta Krásno nad Kysucou si zaslúžia veľké ďakujem“, povedal hrdý tréner Miroslav Škrobian.

Majstrovi Európy gratulujeme a prajeme ešte veľa zdvihnutých činiek nad hlavou resp. skvelých športových výkonov!