Majstrovstvá SR - Krásno kraľuje na 1. mieste

Dňa 18. septembra 2021 sa konali Majstrovstvá SR /MSR/ starších žiakov v meste Krásno nad Kysucou. Zároveň prebiehalo aj druhé kolo žiakov, na ktorom sa stretlo až 15. klubov.

Súťaž otvoril primátor mesta Jozef Grapa, v úvode poprial všetkým pretekárom veľa športových úspechov.

Krásno bolo po prvom kole na 1. mieste a podarilo sa nám zabojovať o 1. miesto aj v druhom kole s výkonom 721 sin. b. Družstvo A tvorili Viktória Madajová, Miroslav Škrobian, René Nekoranec, Jakub Rábik a Dominik Jedinák.

Družstvo B po druhom kole figuruje na 6. mieste výkonom 558 sin. b. Reprezentovali Braňo Adámek, Dávid Jakubec, Jozef Filípek, Martin Cech.

Súťaž MSR bola rozdelená do 4. skupín. V prvej skupine štartovala Viktória Madajová do 59 kg a vyhrala prvú zlatú medailu pre náš klub. V trhu spravila slovenský rekord 52 kg, v nadhode dostala 59 kg.

V druhej skupine sa predstavili do 61 kg Rábik Jakub, trh 53 kg a nadhod 65 kg. Skončil na druhom mieste. Dominik Jedinák s rovnakým výkonom skončil na treťom mieste rozdielom telesnej váhy. Trh 53 kg, nadhod 65 kg. Do 55 kg Miroslav Škrobian predviedol šesť platných pokusov 52,55,58 kg, nadhod 65, 70, 73 kg. Druhá zlatá medaila je doma.

V tretej kategórii štartoval Martin Cech do 73 kg, bola to jeho prvá súťaž kde bodoval na druhom mieste výkonom 111 kg v dvojboji. Zlatý René Nekoranec štartoval do 81 kg. Zvládol šesť platných pokusov trh 55, 58, 61 kg, nadhod 65,71,77 kg.

V poslednej skupine štartovali Braňo Adámek jeho výkon stačil na 4. miesto s výkonom 125 kg v dvojboji. Dávid Jakubec si počínal lepšie a jeho výkon 139 kg stačil na tretie miesto.

„Všetci podali super výkon a padli aj osobné rekordy, doma ostali 3. zlaté, 2. strieborné a 2. bronzové medaily. Po druhom kole Krásno kraľuje na 1. mieste. Všetkým patrí veľké ďakujem“, dodáva tréner mladých vzpieračov M. Škrobian