Športovec roka 2019

Uplynulý piatok 17. januára 2020 sa uskutočnil galavečer Športovec roka 2019 v Dome kultúry v meste Čadca.

O honor najúspešnejšieho kysuckého športovca za minulý rok súperilo 19 kandidátov. Silná koncentrácia majstrov a vicemajstrov sveta, Európy či Slovenska priniesla veľkú konkurenciu.

Športovcom roka sa stal Lukáš Piják, ktorý je majster sveta v hokejbale a ocenenie Kolektív roka si odniesli stolní tenisti z Čadce.

Naše mesto úspešne reprezentoval Miroslav Škrobian z TJ Tatran Krásno nad Kysucou, ktorý získal už po tretíkrát ocenenie Tréner roka – mládež a Vladimír Macura, ktorý skončil na peknom druhom mieste v kategórii Silové športy.

Sprievodný kultúrny program svojím hudobným vystúpením spestrila speváčka Michaela Martykanová, Heligonkári J. Jelínkovej a česká speváčka Kamila Hubsch.

Do siene slávy kysuckého športu bol uvedený brigádny generál vo výslužbe, pán Ivan Čierny.

Srdečne gratulujeme, prajeme veľa kvalitných výsledkov a pevné zdravie pri ďalších športových výkonoch.