Výsledky 2. ročníka Krásňanského drapáku

Víkendová sobota 12. októbra patrila v Krásne nad Kysucou druhému ročníku horského preteku Krásňanský drapák 2019. Na štartovaciu čiaru postavil 43 pretekárov, ktorí si prišli otestovať svoje schopnosti spolu s ďalšími pretekármi. Počnúc jedenástou hodinou odštartoval preteky zástupca primátora mesta Jaroslav Pagáč. Víťazstvo obhájil Roman Hulka z Bratislavy.

Množstvo zážitkov umocnilo slnečné počasie. Krásňanský drapák je určený pre všetkých milovníkov horskej cyklistiky, ktorí majú radi aktívny životný štýl a chcú niečo urobiť pre seba. Cieľom bolo nielen si dobre zašportovať, ale aj zasúťažiť. Jazda na bicykli je zdraviu pospešná po fyzickej, ale aj psychickej stránke.

Trasa viedla po horskom teréne, asfalte, lúkach, lesných cestách a navážkach. Štart bol pred mestským úradom, odtiaľ viedla trasa dlhá 18,2 km cez - Vysielač - Hájnica – Blažkov - Vyšné Vane – Hájnica – U Šurabov – Most Lásky – Kultúrny dom, kde bol konečný cieľ.

Preteky našťastie prebehli bez vážneho úrazu a víťazom bol každý, kto prišiel šťastne do cieľa. V konečnom dôsledku tu platí staré známe – nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa.