PEACE RUN - Mierový beh

V sobotu 16. júna 2019 sa na námestí pred Kultúrnym domom v Krásne nad Kysucou uskutočnil Mierový beh, kde sa stretol zástupca primátora mesta Jaroslav Pagáč s bežcami štafetového behu z rôznych krajín.

Zakladateľom mierového behu s horiacou pochodňou bol atlét, filozof a umelec Sri Chinmoy, ktorý službe ideálom svetového mieru a harmónie venoval celý svoj život.

Štafeta k nám prišla 11. júna z Maďarska a pobudne na Slovensku 5 dní, prekoná trasu dlhú 350km a 16. júna pokračuje ďalej do Poľska.

Poslaním Peace Run je prekonávať kultúrne a náboženské hranice medzi jednotlivými národmi, ľuďmi alebo hranice v nás samých. Je inšpiráciou k hľadaniu toho, čo nás spája, čo v skutočnosti vyjadruje slovo "mier " a ako ho môže každý z nás v bežnom živote napĺňať. „Mier neznamená neprítomnosť vojny.

Mier znamená prítomnosť harmónie, lásky, spokojnosti a jednoty“