MSR starších žiakov v Novom Meste nad Váhom

Cez víkend sa konala šnúra MSR tentokrát starších žiakov v Novom Meste nad Váhom. Do dejiska pricestovali aj výber pretekárov z Krásna nad Kysucou: Martin Franek, Viktória Hanková, Daniel Nekoranec, Karol Špalek, Vladimír Macura.

Každý pretekár sa predstavil vo svojej váhovej kategórii. Ako prvá sa predstavila Hanková Viktória štartovala do 59kg. V trhu zdolala 26,28,30kg. V nadhode ostala na základnom pokuse 30kg, dvakrát zaváhala na 32kg vo výraze a pokusy boli neplatné. Nakoniec svojim výkonom vybojovala 3. miesto.

Z chlapcov sa prvý predstavil Martin Franek, štartoval do 55kg. Svojim výkonom potvrdil, že nemá konkurenta, ktorý by ho porazil a suverénne vyhral 1. miesto trh 48kg, nadhod 56kg.

Daniel Nekoranec štartoval do 81kg. V trhu mal platné len dva pokusy 57,63kg. Po trhu sme obsadili druhé miesto. V nadhode sme začínali na 70kg, druhý 75kg a tretí sme dali naložiť 80kg. Tento pokus bol neúspešný pre technickú chybu. Nakoniec vybojoval celkové druhé miesto.

V kategórii +81kg sa predstavili až dvaja pretekári. Ako prvý na činku nastúpil Karol Špalek na základný pokus v trhu 70kg. Druhý pokus 75kg dostal až na tretíkrát nad hlavu. V nadhode začínal na 92kg, ktorý dostal nad hlavu bez zaváhania. A začínal sa boj o druhé miesto. Karol na druhý pokus 95kg nedal a už sa nedalo zvyšovať váhu u žiakov sa to nedá, ak pretekár nemá platný pokus. Stačilo dvihnúť 9 kg na druhé miesto, ale museli sme sa uspokojiť aj s tretím miestom.

Posledný pretekár Vladimír Macura predviedol svoje umenie, keď v trhu mal síce len dva platné pokusy 102,109kg. V nadhode si to napravil a dostal nad hlavu 122,128,132kg, kde si pretekár spravil osobné rekordy. Bol to najlepší výkon celej súťaže MSR. Bilancia 2. zlaté, 1. strieborná a 2. bronzové medaily.

Galéria k článku