Cyklotour Gymo 2019

Uplynulý septembrový týždeň sa už tradične niesol v duchu myšlienky motivovať ľudí, aby prispeli k lepšiemu ovzdušiu v meste a zvolili si alternatívne formy dopravy v rámci Európského týždňa mobility.

Aj Gymnázium J. M. Hurbana v Čadci pod vedením riaditeľky školy Mgr. Ingrid Mikovčákovej sa každoročne zapája do tejto kampane s cieľom zvyšovať záujem žiakov o ochranu životného prostredia, ale aj svojho zdravia. Nebolo tomu inak ani tento rok, študenti spolu s učiteľmi vysadli na bicykle, aby spoločne zdolali trasu Čadca – Krásno nad Kysucou – Nová Bystrica a späť.

Nechýbala malá medzizastávka v našom meste Krásno nad Kysucou, kde sa študenti gymnázia mohli po prvýkrát odfotiť pri dominantnej soche Kolesá radosti.

My veríme, že radosť určite mali nielen z bicyklovania, ale najmä že splnili posolstvo tohtoročnej kampane Európskeho týždňa mobility.