ME vo vzpieraní v meste Zamość

Od 20. októbra do 27. októbra sa konali ME vo vzpieraní v poľskom mestečku Zamość. Na ME sa dostali Matej Poštek a Samuel Paulus z Krásna nad Kysucou, ktorí si spravili limit na Dňoch mesta o pohár primátora. Do dejiska sme pricestovali v pondelok a v utorok chlapci mali ľahký tréning. V stredu v skupine B štartoval Matej Poštek do 85 kg. V trhu dostal nad hlavu základ 115 kg, na druhý pokus sme dali naložiť rovných 120 kg, ani táto váha Matejovi nebola ťažká a pokus bol platný. Na tretí pokus sme dali naložiť 123 kg, bohužiaľ pokus bol nezdarený a započítalo sa mu 120 kg. V nadhode sme išli na istotu na základný pokus 145 kg, ktorý bol s prehľadom zvládnutý. Druhy pokus sme zvýšili na rovných 150 kg, aj tento pokus bol platný. V treťom pokuse 153 kg Matej váhu podcenil a pri premiestnení mu spadla na zem. V tejto skupine skončil na piatom mieste. Do večera sme čakali ako dopadne skupina A, ktorá bola nabitá výkonmi.

Celkové umiestnenie pre Mateja bolo 15. miesto. Samuel Paulus štartoval do 105 kg. V piatok v skupine A, kde bolo 12 pretekárov. Samo začínal v trhu na 125 kg. Pokus sme si poistili a na druhý sme dali naložiť 130 kg, Samo aj túto váhu dostal nad hlavu. Na tretí pokus sme zvýšili na 133 kg, aj to dostal nad hlavu do nadhodu išiel s troma platnými pokusmi. V nadhode sme začínali na 155 kg, túto váhu po technickej chybe opakoval a podarili sa mu ju vzoprieť nad hlavu až na druhý pokus. Na tretí pokus sme dali naložiť 160 kg a pokus s prehľadom dostal nad hlavu. V dvojboji nadvíhal 293 kg. Celkové umiestnenie - Samo sa dostal do 10. miesta. Vystúpenie pretekárov hodnotím pozitívne a do budúcna prajem ešte veľa štartov na ME prinajmenšom na MS.

M. Škrobian