Presunúť na hlavný obsah

8. mája budú školy v Krásne nad Kysucou otvorené

Vážení rodičia, 8. máj zostáva štátnym sviatkom, no po legislatívnej zmene už nejde o deň pracovného pokoja. V niektorých mestách a obciach sa z dôvodu šetrenia mzdových prostriedkov rozhodli školy a školské zariadenia zatvoriť.

V Krásne nad Kysucou sme sa však po dohode s riaditeľmi rozhodli inak. Základné školy, materské školy aj ZUŠ budú fungovať v štandardnom režime.

Toto rozhodnutie považujem za dôležité najmä pre vás - rodičov. Nemusíte si brať dovolenku ani zháňať náhradnú starostlivosť o deti. Uvedomujeme si, že nie každý má túto možnosť a nie vždy sa dá spoľahnúť na pomoc rodiny.

Zároveň chcem zdôrazniť, že toto riešenie nebude znamenať zvýšenie mzdových výdavkov. Zamestnanci si odpracovaný deň vykompenzujú náhradným voľnom, ktoré budú môcť využiť počas prázdnin.

Verím, že toto rozhodnutie pomôže mnohým rodinám a prispeje k väčšiemu komfortu v tento sviatočný deň.

Ďakujem všetkým riaditeľom a zamestnancom škôl za ústretovosť a spoluprácu.

Jozef Grapa
primátor mesta Krásno nad Kysucou