Čarokrásny Deň detí

Medzinárodný Deň detí patrí medzi najoslavovanejšie sviatky na Slovensku. V tento deň je všetka pozornosť sústredená na deti a tie sa ho už nevedia dočkať. Symbolizuje dôležitosť týchto malých a krehkých bytostí.

Zamračený 2. jún 2024 Krásno nad Kysucou, námestie pred Kultúrnym domom plné detí, sladkostí, hier a zaujímavých atrakcií, aj taká bola prvá júnová nedeľa, ktorá sa niesla v duchu oslavy Medzinárodného dňa detí.

V úvode programu sa všetkým prítomným prihovoril primátor mesta Krásno nad Kysucou Ing. Jozef Grapa v historickom kostýme šľachtica, deťom poďakoval za spoluprácu a reprezentáciu mesta, či už vo forme kultúrnych vystúpení, športových súťaží, ale i pri organizovaní rôznych podujatí.

Kultúrny program odštartoval Dvor zázrakov s divadelným predstavením na vozíku s kúzelnou rozprávkou 3 groše.

Po predstavení vystúpili deti zo Základnej umeleckej školy Krásno nad Kysucou. Najmenší tanečníci z tanečného odboru, prípravné štúdium Mandarinka Darinka, žiaci s Jarným valčíkom, staršie deti zatancovali balet Coppélia, DFS Drevárik s tancom z Východného Slovenska, Arthur Kopasek hra na klavír, Vivien Jakubcová spev, Kristína Valíková spev,, Alexandra Kubová spev, Milan Križan hra na elektrickej gitare, Barborka Šusteková spev, Klaudia Mitková hra na kalvír a Heligónkový súbor.

Cez cestu v areáli Základnej školy Mládežnícka prebiehala Cesta rozprávkovým lesom, kde si decká užili kopec zábavy. Pozrieť si mohli ukážky práce hasičov a zábava gradovala penovou párty.

Nechýbalo ani obľúbené maľovanie na tvár, zábavná jazda na koníkoch, autíčkach, či iných atrakciách. Poskákať si mohli na nafukovacom hrade, ktorý bol zadarmo ako aj zmrzlina Bibi po absolvovaní Cesty rozprávkovým lesom.

Novinkou boli úžasní choduliari, Lesná víla so Šuhajom, ktorím nohy narástli až po nebesá. Deťúrence sa mohli odfotiť s obľúbenou dvojicou Mimoňov, Shrekom alebo so šteniatkom Chase z Labkovej patroly.

„Prajem všetkým detičkám, nielen v tento deň, aby mali šťastné a spokojné detstvo, na ktoré budú s láskou spomínať. Tie najkrajšie spomienky si deti uchovajú v pamäti po celý život. Preto ich povzbudzujme a vychovávajme k tým pravým ľudským hodnotám. Aby boli milované a dostávali od svojich blízkych čo najviac lásky.

Vynikajúca akcia tento rok prekonala rozsahom i účasťou minuloročné podujatie. Ďakujem deťom i rodičom, nielen za dnešné stretnutia, ale i za spoločné prežitie všedných dní počas roka. Pozitívne ohlasy návštevníkov zo širokého okolia ma opäť presvedčili, že mesto Krásno nad Kysucou je dobrou voľbou pre život“, povedal primátor mesta Jozef Grapa.

Ďakujeme moderátorke Zuzane Zuzčákovej Gacíkovej, ktorá nás sprevádzala celým programom a všetkým, ktorí svojou ochotou a snahou nám pomohli zorganizovať Deň detí, pretože každé z nich je jedinečné.

Cieľom MDD bolo, je a bude robiť deťom radosť, darovať im ešte viac lásky i času a povedať im, aké sú pre nás výnimočné. Veríme, že mali nezabudnuteľný zážitok, tešíme sa na Vás opäť o rok.

Foto by E. Koprna, R. Kuljovský

Galéria k článku