Turistický pochod s rekordnou účasťou

V sobotu 2. septembra 2023 sa v Krásne nad Kysucou už po štvrtýkrát uskutočnil turistický pochod Krížom krážom osadami. Toto podujatie už tradične ako súčasť podujatia Dni mesta zorganizoval Turistický oddiel HKO v spolupráci s mestom Krásno nad Kysucou. Tento ročník sa stretol s veľmi priaznivým ohlasom u širokej turistickej verejnosti, keď sa pochodu zúčastnilo 182 turistov nielen z Krásna nad Kysucou, ale aj z celého Slovenska, dokonca k nám zavítali aj turisti z Maďarska.

Počasie bolo ideálne na obutie turistických topánok a vybraním sa na potulky prírodou. Účastníci tohto skvelého podujatia mali možnosť bližšie spoznať Krásňanské osady, rozhľadne, novovybudované turistické útulne a samozrejme sa mohli pokochať sa krásnou prírodou, tradičnou ľudovou architektúrou, otestovať svoje fyzické schopnosti a v neposlednom rade nadviazať nové priateľstvá.

Krásne výhľady sa turistom naskytli z rozhľadne u Jantov, z rozhľadne Surovina a z rozhľadne na Hladkom vrchu. Turistické trasy išli aj popri novovybudovaných turistických útulniach, historickom Kamennom moste a Moste lásky a priateľstva.

Na výber boli 3 trasy s dĺžkou 12,89 km, 21,3 km a 32,8 km. Klobúk dole z našej strany patrí všetkým, ktorí neúnavne zdolali najdlhšiu trať. Tento ročník si dlhú trať prešlo rekordný počet turistov. Poprosíme turistov, ktorí dlhú trať prešli, aby na mail jaroslav.pagac@mestokrasno.sk zaslali fotografie a svoje kontaktné údaje, na oplátku Vám zašleme originálne pamätné tričko.

Ďakujeme všetkým turistom, milovníkom prírody za účasť a budúci rok sa na Vás opäť tešíme pri spoznávaní malebného Mesta Krásno nad Kysucou.

Ďaľšie fotografie nájdete tu: Fotogaléria 1, Fotogaléria 2

Galéria k článku