Slávnostné oceňovanie učiteľov dopadlo na jednotku

Naše mesto sa 31.3.2023 stalo centrom pedagogických pracovníkov zo širokého okolia. V Kultúrnom dome sa pri príležitosti Dňa učiteľov stretli učitelia zo Skalitého, Oščadnice, Novej Bystrice, Klubiny, Zborova nad Bystricou, Dunajova, spoločne aj s pedagógmi z nášho mesta. Okrem nich prišli samozrejme aj primátor mesta a starostovia zo spomínaných obcí, ktorí im touto cestou symbolicky chceli poďakovať za ich celoročnú prácu pri výučbe a výchove detí v jednotlivých obciach. Plný Kultúrny dom si vypočul poďakovanie z úst primátora mesta Krásno nad Kysucou Ing. Jozefa Grapu, veď práve učitelia sú tí, ktorí od materskej školy odovzdávajú nové vedomosti, ale aj vštepujú do detí morálne a ľudské znalosti. Naučia ich nie len písať a čítať, ale zanechávajú v nich aj kus svojich skúseností. Vychovávajú a pripravujú ich na život, aby sa počas neho z týchto detí stali dobrí občania. Primátor mesta poďakoval aj kolegom starostom za vytváranie materiálovo-technických podmienok pre prácu učiteľa a pre samotné zlepšenie vyučovacieho prostredia žiakov.

Pamätnú plaketu J.A. Komenského a voňavú kyticu si z rúk primátora prevzali pedagógovia z nášho mesta, a to zo Základnej školy: Mgr. Stanislava Čimborová, Mgr. Martin Zuzčák. Za základnú umeleckú školu si svoje ocenenie prebrala Mgr. Veronika Harvanová, Dis.art., a za Materskú školu p.uč. Anna Šarláková, p.uč. Janka Majáková. Mimoriadne ocenenie si prevzala dlhoročná riaditeľka MŠ p. Tatiana Cádrová. Svoje ocenenia si od jednotlivých starostov prevzali aj pedagógovia z obce Skalité, Oščadnica, Zborov nad Bystricou a Klubina.

Po oceňovaní nasledoval príjemný kultúrny program v podaní ľudovej hudby HOŤAPO ako znak vďaky za prácu pedagógov a malý darček k ich sviatku.

S potešením bolo počúvať ďakovné vyjadrenia k zorganizovaniu takéhoto podujatia a ocenenie kultúrneho programu, ktoré naše mesto v spolupráci s ostatnými obcami zorganizovalo.

Na záver ešte pripájame slová primátora mesta Ing. Jozefa Grapu: „Učiteľom prajem veľa zdravia, dobrých žiakov, ktorí sa chcú vzdelávať ako i chápavých rodičov, aby spoločnými silami vychovávali generáciu našich nasledovníkov, ktorí budú naďalej rozvíjať naše mesto a okolité obce“