Najstarší občan nášho mesta sa dožil krásnych 100 rokov

Vo štvrtok 19.1.2023 sa dožil 100. jubilea náš spoluobčan Ján Kasaj a my sme boli tohto výnimočného dňa súčasťou.

Život človeka môže byť plnohodnotný, aktívny, ale len osud rozhodne, či bude jeho cesta krátka alebo dlhá. Nášmu spoluobčanovi doprial Pán Boh aj jedno, aj druhé. Svoj život, aj keď občas neľahký, najmä počas II. svetovej vojny, kde prekonal vojnové útrapy, prežil veľmi aktívne. Staršia generácia v našom meste ho pozná taktiež ako dlhoročného poštového doručovateľa, ktorý prešiel, či už na bicykli alebo pešo po celom meste. 22 rokov prichádzal k občanom s dôchodkom, s dobrými i s tými horšími správami. Mnoho občanov ho pozná aj ako šikovného stolára a nejedna domácnosť sa môže pýšiť výrobkom, ktoré prešli jeho šikovnými rukami.

Slová vnučky Moniky hovoria hádam za všetko: „Bol veľmi pracovitý, miloval svoju ženu a po jej smrti to bolo pre neho ťažké. No najmä teraz, keď nemôže chodiť. Ale 100 rokov je 100 rokov. Bohu vďaka za takého deda. Jednoduchý človek, bez potreby sa vyvyšovať nad iných, on mal veru veľmi rád ľudí.“

K tomuto krásnemu jubileu mu zagratulovali i zástupcovia mesta. Primátor Jozef Grapa mu poprial najmä pevné zdravie, veľa rodinnej pohody medzi svojimi najbližšími a v družnej debate spoločne s rodinnými príslušníkmi oslávenca sa porozprávali o prežitých rokoch.

Podľa slov primátora mesta: „ Od posledného stretnutia, teda pred piatimi rokmi sa pán Ján nezmenil nie len fyzicky, ale najmä tým akú má myseľ a pamäť, keďže si stále spomína na udalosti spred niekoľkých desaťročí. Takýto mentálny i fyzický stav svedčí o tom, že najbližšia rodina sa o neho veľmi dobre stará a opatruje. Do ďalších rokov života ešte veľa takýchto dobrých a žičlivých ľudí okolo seba.“