Mestám a obciam zhasína nádej

Komora miest ZMOS schválila, a na všetky mestá a obce apeluje, aby dňa 30. januára 2023 v čase od 19:00 hod. do 19:30 hod. vypli časť verejného osvetlenia a vyslali tak vláde signál o potrebe veľmi rýchlej a účinnej pomoci v oblasti cien energií.

Zároveň samosprávam odporúča, aby prostredníctvom obecných rozhlasov, web stránok, sociálnych sietí a každým ďalším dostupným komunikačným spôsobom informovali:

„Ekonomická situácia nielen občanov je neúnosná a mestá a obce sa snažia pomáhať so všetkými silami, aby sme neznižovali komfort služieb, ktoré občanom v mestách poskytujeme. Situácia v samosprávach je mimoriadne vážna a po znižovaní podielových daní z pozície štátu prišla ďalšia rana pri zvyšovaní energií kde energie, v niektorých mestách oproti vlaňajšku sa zvýšili 5-6 násobne. Aj keď mesto Krásno and Kysucou nie je v takejto drastickej situácii solidárne sa pripájame k mestách a obciam, ktoré nevedia zabezpečiť ani základné potreby pre inštitúcie a prichádzajú k výrazným obmedzeniach.

Vážení občania, preto aj mesto Krásno na pripája k iniciatíve Komory miest, Združenia miest a obcí Slovenska nazvanej Mestám a obciam zhasína nádej, na zasadnutí ktorej som sa zúčastnil a solidárne chceme 30 januára 2023 zhasnúť na pol hodiny verejné osvetlenie a takto vláde signalizovať nespokojnosť k prístupu ku  samosprávam a k riešeniu ich problémov. Prijali sme aj Kysuckú výzvu ako iniciátor tejto výzvy chcem poukázať, že zatiaľ zhasíname verejné osvetlenie na pol hodiny , aby sme nemuseli zhasínať za mesiac verejné osvetlenie úplne, vypínať, školy, škôlky, domovy dôchodcov, športoviská a ďalšie inštitúcie. Ak vláda nebude s obcami a mestami jednať a hľadať pochopenie a pomoc na situáciu v akej sa samosprávy nachádzajú.“