Deti sa rozlúčili s prázdninami športom

Sobota 2.9.2023 patrila v Krásne nad Kysucou športu a deťom. Do areálu základnej školy prišlo viac ako 60 detí v sprievode rodičov aj starých rodičov, aby sa zúčastnili Detských super pretekov. Tu ich už čakali podľa veku tri okruhy s rôznymi prekážkami. Beh pomedzi kužele, preskok na lane, hod loptou či preskok cez debnu. A veruže to bola zábava. Najmenším deťom pomáhali na dráhe rodičia.

Vymyslieť jednotlivé prekážky tak, aby ich decká zvládli, nebol pre mňa vôbec žiadny problém, veď aj ja sám mám deti a viem, čo dokážu,“ povedal autor bežeckých okruhov Ján Drahňák.

Keby sa ma niekto spýtal, ktorú časť života by som chcel prežiť ešte raz, bez váhania by som odpovedal, že roky, kedy naše deti boli malé. Preto v Krásne nad Kysucou robíme podujatia, kde môžu rodičia tráviť spoločné chvíle so svojimi malými deťmi,“ povedal primátor Krásna nad Kysucou Jozef Grapa a dodal, že treba denne ordinovať svojim ratolestiam pobyt na čerstvom vzduchu a nedovoliť im leňošiť pri počítačových hrách alebo pred televíznou obrazovkou.

Popoludní sa deti tešili na rozlúčku s prázdninami, ktorú pre ne na námestí pripravila zábavná dvojica Zvedavka a kúzelník.

Výsledky detských super pretekov:

Baby okruh - kategória od 4 do 6 rokov

1. miesto Jakub Tvrdý (02:59,7)

2. miesto Timejka Masaryková (03:00,4)

3. miesto Oliver Voška (03:06,9)

Kompletné výsledky>>

Mini okruh - kategória od 7 do 9 rokov

1. miesto Pavol Kopásek (02:28,6)

2. miesto Saška Kubová (02:40,4)

3. miesto Šimon Brhel (02:52,2)

Kompletné výsledky>>

Junior okruh - kategória od 10 do 12 rokov

1. miesto Veronika Brhelová (02:56,4)

2. miesto Richard Vojtek (03:13,8)

3. miesto Meliska Jánošíková (03:30,3)

Kompletné výsledky>>

Mesto Krásno nad Kysucou ďakuje Jánovi Drahňákovi, Vladimírovi Kormancovi, Lenke Drahňákovej, dievčatám z FsK Drevárik a Zuzane Zuzčákovej Gacíkovej za nezištnú pomoc pri organizácii pretekov, ako aj všetkým, ktorí pomáhali s organizáciou, stopovaním a orientovanim sa na trase.

Galéria k článku