Čistenie chodníkov, ulíc a komunikácií v našom meste

Aj keď tohtoročná zima nebola silná niekoľko kalamitných dní zapríčinilo, že zostalo veľa posypového materiálu na našich komunikáciách a chodníkoch. Preto mesto hneď ako to poveternostné podmienky dovolili začalo s čistením našich ulíc a chodníkov.

Zamestnanci mestského podniku robia čistenie strojovo, ale aj ručne a vyčistené ulice pôsobia už krajšie. Čo je však taktiež dôležité, že občania nemusia vdychovať prachové častice, ktoré sa pri vetre dostávajú do ovzdušia. Dúfame, že v krátkom čase sa nám podarí dokončiť čistenie mestských komunikácií a pustíme sa aj do čistenia cyklotrás, ktoré v tomto období sú veľmi využívané.

Po dohode so Správou ciest Žilinského samosprávneho kraja začnú tento týždeň ako v prvom katastri čistiť i cesty II. a III. triedy.

Dúfame, že aj týmto rýchlym nástupom na jarnú údržbu spríjemnime občanom príchod jari v našom meste.