Uvítanie detí do života 19.10.2022

Život je dar, čriepky šťastia malé...

Treba si ho vážiť a ľúbiť neskonale!

Našim najmenším a najmilším občanom mesta Krásno nad Kysucou patril slávnostný deň Uvítanie detí do života, ktorý sa konal v stredu 19.10.2022 o 15:00 hod. Úvodom sa niesli básne a krásne spevy v podaní detičiek z Materskej školy, Lesnícka. Po nich sa všetkým prítomným prihovoril primátor mesta Krásno nad Kysucou Ing. Jozef Grapa: "Keby sa ma Pán Boh opýtal, ktoré obdobie by som chcel v živote vrátiť späť, tak to by bolo asi to obdobie, keď sme s manželkou mali štyri malé deti, ale žiaľ, čas sa už vrátiť nedá. Ja si to hovorím najmä preto, lebo najskôr bolo potrebné rodinu zabezpečiť, budovať kariéru, splatiť byt, kúpiť televízor a keď dospejete, zrazu zbadáte, že tento čas, ktorý Vám už Pán Boh nevráti, ste nevyužili tak ako je treba. Pri svojich vnúčatách sa teraz snažím vrátiť to, čo som možno mojich deťom nedal. Vás prosím, snažte sa to svojim deťom vrátiť, lebo oni Vám to vrátia, keď budú dospelí."

Po slávnostnom príhovore zablahoželal prítomným pozvaným rodičom a mamičkám, odovzdal ružu a finančný príspevok. Prítomní rodičia najmenších občanov mesta sa ešte podpísali do Pamätnej knihy. Dieťatká sa počas týchto úkonov spokojne usmievali v drevenej kolíske a poslušne pózovali pred fotoaparátom a kamerou.

Za obdobie máj - júl 2022 sa v našom meste narodilo 21 detí, z toho 6 dievčat a 15 chlapcov.

Prajeme Vám, aby nový človiečik priniesol do Vašej rodiny veľa lásky, smiechu a nehy.

Videoreportáž: https://fb.watch/gm5exdT_-F/