Úspešná pestrofarebná a voňavá výstava

V priestoroch Kultúrneho domu v Krásne nad Kysucou sa od 14.-17.10.2022 konala Okresná výstava ovocia, zeleniny a aranžmánov. Výstava bola hmatateľným, voňavým a pestrofarebným dôkazom cieľavedomej práce záhradkárov z regiónu Kysúc. Návštevníci výstavy mohli od soboty 15.10. vidieť tradičné jablká rôznych odrôd, hrušky, slivky, ale aj ukážkové strapce tmavého i bieleho hrozna. Samozrejme nechýbala ani zelenina, najmä mrkva, zeler, paradajky, či papriky. Súčasťou výstavy boli aj papričky, pestrofarebné tekvice, zaváraniny, strukoviny. Kultúrnym domom rozvoniavali aj bylinky, rôzne vlastnoručne vyrábané olejčeky a mastičky. Ozdobou boli aj figuríny odeté do prírodných materiálov. Návštevníkom sa veľmi páčili rôzne aranžmány z kvetov a zeleniny, ktoré výstave dodali na zaujímavosti a tak celá sála hýrila pestrými farbami.

Úvod slávnostného otvorenia výstavy patril Detskému folklórnemu súboru Drevárik, ktorý pôsobí pod Základnou umeleckou školou v Krásne nad Kysucou. Sprevádzala ich ľudová hudba pod vedením Mareka Murína a svoje spevácke nadanie divákom predviedla Laura Kopásková. Prítomným sa prihovoril primátor mesta Ing. Jozef Grapa, dekan farnosti Krásno nad Kysucou Marián Vojtek a predseda OVSZZ Ivan Kuric. Po vyhlásení výsledkov slávnostne prestrihli pásku, a tak oficiálne otvorili výstavu pre verejnosť. Záujem o ňu bol skutočne veľký. Svedčala o tom bohatá účasť v nasledujúci deň, teda v nedeľu. V pondelok si výstavu prišli obzrieť deti zo Základnej a Materskej školy Krásno nad Kysucou. Práve jedinečné práce žiakov zo Základnej školy dotvárali originalitu celej výstavy.

Výsledky:

• Najkrajšie jablko – 1. miesto: Jozef Soloman
  • Najkrajšia hruška – 1.miesto: Blažej Šutý
  • Najkrajšie slivka – 1.miesto: Štefan Sagoš
  • Najkrajšie ostatné ovocie – 1.miesto: Štefan Sagoš
  • Najkrajšia zelenina – 1. miesto Anton Konkolov
  • Najkrajší aranžmán – 1. miesto: Iveta Časnochová
  • Najkrajšie liečivky a bylinky – 1. miesto: Anna Lašová
  • Hlavná cena – Jablko Kysúc : organizácia Ochodnica
  • Cena primátora mesta Krásno nad Kysucou Ing. Jozefa Grapu: Jana Huláková, figurína odetá do klasov