Rekonštrukcia starej školskej budovy v mestskej časti Blažkov

loga

Mesto Krásno nad Kysucou sa stále rozvíja a ostáva tu naďalej žiť veľa mladých rodín, ktoré si tu zaobstarávajú byt, či rodinný dom. Tento trend vedenie mesta podporuje. Podľa slov primátora mesta Ing. Jozefa Grapu: „ Táto skutočnosť je potešujúca a ak chceme, aby sa mesto naďalej rozvíjalo a nevymieralo, musíme pokračovať vo vytváraní podmienok pre mladé rodiny.

Aj keď do materskej školy berieme všetky deti od 3 rokov, častokrát aj mladšie, mojou snahou je, aby sme dosiahli stav, keď kapacitne budeme môcť prijať všetky deti, ktorých rodičia požiadajú o umiestnenie už od dvoch rokov. Preto sme pristúpili k rekonštrukcii starej školskej budovy v mestskej časti Blažkov, kde vytvoríme ďalšie miesta pre deti materskej školy. Okrem vonkajšej farebne veselej fasády, robíme kanalizáciu s prečerpávačkou, nové rozvody elektriky, ale aj bezbariérový vstup, či výťah na poschodie.

Škôlku zariadime novým vybavením na hranie, jedenie i oddych detičiek. Teším sa, že toto všetko môžeme realizovať mimo rozpočtových zdrojov mesta, nakoľko bol schválený cez Integrovaný regionálny operačný program, spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja, kde poskytovateľom je Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky.

Práce pokračujú podľa harmonogramu. Vďaka tomu, ak budú rodičia chcieť nastúpiť do zamestnania, prípadne vyskúšať lepšiu adaptáciu svojich detí v kolektíve, môžeme umiestniť od nového roku ďalší počet detí. V prípade ak ostanú voľné miesta, budeme môcť umiestniť aj deti z iných miest a obcí.“