Rekonštrukcia Domu smútku

Počas pandémie prešli cintorínske služby ťažkou skúškou. Paradoxom bol počet smútočných obradov, ktorý bol oveľa vyšší v porovnaní s iným časovým obdobím.

„Smútiaca rodina sa nemohla dôstojne rozlúčiť so zosnulým a počet smútiacich bol v obmedzenom režime. Prísne opatrenia nariadili zatvoriť i Dom smútku. Mesto ho nemohlo naďalej prenajímať a vzhľadom k predchádzajúcemu využívaniu zanechalo na niektorých zariadeniach zub času. Preto sme sa rozhodli poškodené časti Domu smútku zrekonštruovať – pódium, predná časť budovy, ktorá sa znovu vydláždila, vymaľoval sa a upratal, aby sa po dlhšej dobe mohli pozostalí rozlúčiť so svojimi zosnulými“, povedal primátor Jozef Grapa.

Zamestnanci mestského podniku perspektívne využili čas, kedy bol dom smútku mimo prevádzky a odviedli slušnú prácu. V najbližšom týždni plánujeme dokončiť oplotenie cintorína a pripraviť nové miesta na pochovávanie zosnulých.