Kvetinová výsadba v meste

Teplé slnečné lúče nám umožnili po jarnom upratovaní skrášliť i verejné priestranstvá v meste.

Zeleň a príroda, sú nevyhnutnou a neoddeliteľnou súčasťou ľudského bytia. Zohrávajú kľúčovú úlohu, poskytujú čistý vzduch, sú domovom pre zvieratá a majú priaznivé účinky na naše fyzické aj mentálne zdravie.

V stredu 18. mája 2022 ženy z mestského podniku zrealizovali každoročnú kvetinovú výsadbu. Vedľa chodníka smerom k mestskému úradu nasadili pestrofarebné aksamietnice, ľudovo nazývané smraďošky. Rastlina pochádza z Mexika, odkiaľ bola najprv prevezená do Severnej Ameriky a neskôr sa začala pestovať aj v Európe. Kvety zabezpečia bohaté kvitnutie počas celej letnej sezóny až do neskorej jesene.

Na jeseň sa upravovala zeleň aj na parkovisku pri kostole sv. Ondreja apoštola, ktoré je veľmi frekventované vodičmi. Výjazd z parkoviska znepríjemňovali vyrastajúce kríky, ktoré bránili vo výhľade vodičom. Jednofarebné kríky nahradila nová záhradná architektúra, kvety, nízke kry a plazivé rastliny, doplnené farebnou kamennou výstelkou.

Dúfame, že sa vysadené kvety a okrasné kry dobre zakorenia a bude sa im dariť. Pamätajme, že zeleň je na okrasu a nie pre zábavu vandalov. Nechajme ju pre potešenie a estetický zážitok.

Galéria k článku