Krásno - mesto športu

Pandemické opatrenia zabránili deťom a mládeži aktívne športovať. Pomaly uvoľňujúce sa opatrenia vracajú záujem detí naspäť k športu a mesto im chce vytvoriť aj vhodné podmienky.

Vzhľadom k tomu, že rastie záujem detičiek okrem iných športov aj o futbal rozhodlo sa mesto vybudovať im nové šatne. Na Kysuciach  v jarných a jesenných mesiacoch sú ťažké podmienky a v zime je jedinou možnosťou umelá tráva, ktorá je na Kysuciach len u nás.

Veľa mužstiev ju využíva na tréningy či prípravné západy potom nastáva problém so šatňami a sociálnymi zariadeniami. V týchto mesiacoch je cez víkend umelá tráva obsadená od rána do večera a strieda sa jedno mužstvo za druhým.

Podľa vyjadrenia primátora mesta Jozefa Grapu sa mesto rozhodlo nevyužité priestory ubytovne prerobiť na šatne, zrekonštruovať jestvujúce sociálne zariadenia,  sprchy a WC tak, aby žiaci a dorastenci mali z nich priamy vstup na umelý trávnik a nemuseli chodiť z hlavnej tribúny.

V zrekonštruovaných priestoroch bude i priestor pre trénerov, rozhodcov a cez zimu tam budú i šatne pre hosťujúce mužstvá, ktoré si objednávajú umelú trávu.  Ďalšie štyri šatne, ktoré vzniknú + sprchy a sociálne zariadenia umožnia bez čakania sa pripraviť na zápasy a tréningy,  ale tiež budú i využívané pri turnajoch žiakov či dorastencov ako aj na majstrovské zápasy pre mládežnícke mužstvá.

Zachová sa jestvujúci vstup z parkoviska a budujeme i vstup zo šatní priamo na umelé  ihrisko,  cez ktorý sa budú môcť rýchlo dostať na umelé ihrisko a späť do šatne po zápase alebo po tréningu.

Veríme, že vytvorenie nových podmienok  priláka ďalšie  deti a mládež k tomuto športu a po období nudy,  keď sedeli pri počítačoch sa opäť rozhýbu a dostanú do kondície.

Galéria k článku